У жовтні 2024 році на кафедрі психології і туризму розпочав роботу студентський гурток «Наукова робота в сфері туризму та рекреації». Він покликаний знайомити здобувачів вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація з актуальними проблемами галузі, основними принципами науково-дослідної діяльності, методологією та методикою наукового пошуку, правилами написання наукових публікацій тощо.15 жовтня 2024 р. під керівництвом доцента кафедри психології і туризму, кандидата історичних наук І.М. Лебедєвої відбулося засідання гуртка, під час якого був проведений круглий стіл на тему «Сучасні проблеми сфери туризму та рекреації та їх наукове осмислення». На заході виступили декан факультету туризму. бізнесу і психології, кандидат географічних наук, доцент Г.О. Кучерява та доктор історичних наук, професор В.М. Васильчук. Були заслухані доповіді Іванни Спасіченко (гр. Т 02-23) «Цифрові кочівники та їх вплив на сучасний туризм» та Діани Богдан (гр. Т 02-23) «Філантуризм», які викликали зацікавленість присутніх. Підсумком засідання наукового гуртка стало переконання, що сучасні проблеми сфери туризму та рекреації є актуальними науковими проблемами і вимагають грунтовного наукового осмислення майбутніми фахівцями даної сфери.
_____________________________________________________________
У 2024-2025 навчальному році наказом ректора була затверджена діяльність двох наукових гуртків секції туризму кафедри психології у туризму: «Наукова робота в сфері туризму та рекреації» (науковий керівник – к.і.н., доц. Лебедєва І.М. ) та «Розвиток туризму та рекреації в Україні » (науковий керівник – к.і.н., доц. Гедін М.С.). Головною метою діяльності обох наукових гуртків є обговорення актуальних проблем розвитку туризму та рекреації , а також підготовка здобувачів вищої освіти до проведення самостійних наукових досліджень.
______________________________________________________
18 травня 2023 р. під керівництвом к.і.н. Зінченко В.А. відбулося засідання проблемної групи «Туризм – стиль життя» на тему: «Популяризація давньої культури Чорноморського регіону», у якому взяли участь декан факультету туризму, бізнесу і психології к.геогр.н. доц. Кучерява Г.О.. професор кафедри психології і туризму д.і.н. Васильчук В.М. , здобувачі вищої освіти ІІ курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 242 Анна Захарова та Євгенія Карпенко.
Доповіді виконувалися на замовлення Академії наук України
_______________________________________________
9 лютого 2023 року під керівництвом доцента кафедри психології і туризму к.і.н. Гедіна М.С.. відбулося засідання проблемної групи «Розвиток туризму в Україні» на тему: «Перспективи післявоєнного відновлення сфери туризму в Україні», у якому взяли участь професор кафедри психології і туризму д.і.н., проф. Васильчук В.М., доц. Зінченко В.А., доц. І.М.Лебедєва, і здобувачі І та ІІІ курсів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 242 Туризм, освітньої програми Туристичне обслуговування.
Сфера туризму внаслідок російсько-української війни сильно постраждала як в Україні, так і за кордоном. Однак, на противагу негативному впливу війни, сфера туризму продовжує функціонувати. У ході засідання учасники проблемної групи виокремили такі перспективні напрямки повоєнного відновлення сфери туризму в Україні, як: розвиток ділового, освітнього, медичного, зеленого та воєнного туризму; розробка та реалізація програм (як державних, так і міжнародних) підтримки суб’єктів туристичної діяльності; забезпечення тісної співпраці між країнами у напрямку взаємопідтримки туристичної діяльності; підвищення інтересу іноземних туристів до пам’ятних маршрутів та повоєнних символічних місць; пошук нових методів та способів реалізації туристичних послуг тощо.
Учасники проблемної групи прийшли до висновку, що у контексті відбудови сфери туризму в Україні варто взяти до уваги позитивний досвід зарубіжних країн у відбудові сфери туризму, яка постраждала внаслідок кризових явищ, а особливо через війну.
_________________________________________
Нині в Україні в умовах воєнного часу доцільно робити політологічне осмислення розвитку турис-тичної сфери як об’єкта і суб’єкта політичного процесу і як економічного атрактора та соціального відновлювача, що визначає стан розвитку національної та регіональ-ної економіки і потребує вибору відповід-них управлінських рішень. За таких умов туристична сфера не лише зможе безпо-середньо впливати на політичні методи та механізми розвитку даної галузі, а також на вирішення окремих соціально-еконо-мічних та політичних завдань держави в умовах воєнного часу.
Тому 22 грудня 2022 року під керівництвом доцента кафедри психології і туризму к.і.н. Гедіна М.С.. відбулося засідання проблемної групи «Розвиток туризму в Україні» на тему: «Перспективи розвитку туризму в Україні під час війни», у якому взяли участь професор кафедри психології і туризму д.і.н. Васильчук В.М.., здобувачка ІІ курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 242 Туризм Островерха Анастасія., а також здобувачі І та ІІІ курсів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 242 Туризм, освітньої програми Туристичне обслуговування.
Представлені доповіді викликали цікавість і дискусію серед учасників заходу.
_______________________________________________________
16 листопада 2021 р. під керівництвом доцента кафедри психології і туризму к.геогр.н. Кучерявої Г. О. відбулося чергове засідання проблемної групи «Туризм – стиль життя» на тему: «В’їзний туризм в Україні: як зацікавити іноземних туристів?», у якому взяли участь доцент кафедри психології і туризму к.е.н. Кучай О. В., здобувачка ІІ курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 242 Туризм Поліщук Т. О., а також здобувачі І та ІІІ курсів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 242 Туризм, освітньої програми Туристичне обслуговування.
З доповідями виступили здобувачі ІІІ курсу:
Ляховська Діна і Жолудь Вероніка, тема: «ТОП-7 місць в Україні, найпопулярніших серед іноземних туристів».
Коломієць Оксана, Гончаренко Сергій, тема: «Промокампанія “Мандруй Україною”» у контексті розвитку в’їзного туризму.
Котовська Яна, Порвіш Марія, тема: «В’їзний туризм часів пандемії COVID-19: активізація туристичного потоку в Україну з країн Перської затоки».
_Представлені доповіді викликали жваву дискусію серед учасників заходу. Здобувачі долучилися до обговорення проблем в’їзного туризму в Україні. Поділилися власним досвідом подорожування країною та назвали місця, які б порекомендували відвідати іноземним туристам.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Студенти факультету перекладознавства спеціальності 242 Туризм освітньої програми Туристичне обслуговування доєдналися до вебінару «Як і для чого створюють туристичні бренди українські міста»
22 квітня 2021 р. у рамках навчальної практики «Вступ до фаху» студенти І курсу факультету перекладознавства спеціальності 242 Туризм освітньої програми Туристичне обслуговування під керівництвом доцента кафедри психології, педагогіки і туризму к. геогр. н. Кучерявої Г. О. доєдналися до вебінару «Як і для чого створюють туристичні бренди українські міста». Захід був проведений за ініціативи Асоціації індустрії гостинності України. Спікер вебінару – Дмитро Буланов, співавтор айдентик туристичного бренду України, автор проєктів туристичних брендів Запоріжжя, Генічеська, Кам’янка-Бузького, Скадовського району, Черкащини, Приазов’я.
Під час вебінару студенти дізналися, для чого потрібен брендинг території, як створюється айдентика території і як вона працює у якості інструменту просування туристичних брендів. Також студенти ознайомилися з прикладами реалізованих кейсів українських міст і областей.
Отримана інформація є надзвичайно корисною для формування загальних та професійних компетентностей майбутніх фахівців у сфері туризму.
30 квітня 2021 року відбулося засідання проблемної групи «Туризм – стиль життя». Керівник – к.геогр.н., доцент кафедри психології, педагогіки і туризму Кучерява Г. О.
Тема засідання: «Подієвий та гастрономічний туризм: нові можливості та перспективи розвитку в Україні».
У роботі проблемної групи взяли участь здобувачі вищої освіти ІІ та ІІІ курсів спеціальності 242 Туризм, освітньої програми Туристичне обслуговування, а також к.і.н., доцент кафедри психології, педагогіки і туризму Лебедєва І. М.
По завершенню доповідей учасники засідання долучилися до жвавої дискусії стосовно можливостей розвитку гастрономічного туризму в Україні. Здобувачі вищої освіти виступили з ініціативою започаткувати проведення гастрономічного міні-фестивалю на кафедрі в рамках святкування Міжнародного дня туризму.