Олімпіади, форуми, лекції, семінари, зустрічі

22 квітня 2024 року в місті Києві в спортивному манежі № 2 Державного торговельно-економічного університету відбулися змагання з настільного тенісу серед студентських команд закладів вищої освіти в рамках змагань XIХ Універсіади міста Києва . Керівництво підготовкою та проведенням змагань було організовано Київським міським відділенням (філією) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.

         До складу жіночої команди КНЛУ увійшли здобувачі вищої освіти 2 курсу факультету східної і слов’янської філології Дударєва Анастасія та Терещенко Дарина. Чоловіча команда КНЛУ була представлена здобувачем вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація Максимом Вовченко та здобувачем вищої освіти філологічного факультету освітніх технологій Іваном Кописто. Тренерами-представниками команд були професор кафедри психології і туризму, доктор історичних наук Володимир ВАСИЛЬЧУК та доцент кафедри психології і туризму з виконанням обов’язків заступника декана Максима ГЕДІНА.

Активно підтримували команди КНЛУ здобувачі вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація Іванна Спасіченко, Тетяна Мельник, Данило Юр’єв, Сергій Мороков, Валерія Ковтуненко.

Вітаємо команди КНЛУ з успішною участю у змаганнях і гідним представленням Київського національного лінгвістичного університету у змаганнях з настільного тенісу XIХ Універсіади міста Києва.

____________________________________________________________

18 квітня 2024 року в КЗ КОР «Мала академія наук учнівської молоді» відбулась обласна профільна наукова школа «Науково-дослідницька діяльність учнівської молоді: актуальні напрями історико-краєзнавчих досліджень» для учнів-членів Київського обласного територіального відділення МАН України.

Корисними порадами, рекомендаціями та настановами щодо проведення краєзнавчих досліджень поділилися з учасниками заходу спікери-науковці кафедри психології і туризму факультету туризму, бізнесу і психології Київського національного лінгвістичного університету Володимир Васильчук, Максим Гедін та Віктор Зінченко.

Незабутньою і захоплюючою була інтерактивна онлайн-екскурсія Національним музеєм «Чорнобиль», яку провела провідний екскурсовод Марія Пісоцька.

Перед юними дослідниками-краєзнавцями розкрились нові перспективи пошуку та відкриття маловідомих сторінок історії рідного краю.

____________________________________________________________

3 квiтня 2024 року в Конференц-залi корпусу 3 Киiвського нацiонального лiнгвiстичного унiверситету вiдбулося останне заняття з тактичноi медицини на тему: «Основнi прiоритети i порядок дiй у наданнi допомоги при пораненнях голови», яке провiв представник Благодiйноi органiзацii Благодiйний фонд “Пiдтримай Третю штурмову» Iлля СЛЮСАРЕНКО. Присутнi на заняттi здобувачi вищоi освiти, науково-педагогiчнi працiвники та представники деканату факультету туризму, бiзнесу i психологii ознайомилися з правилами надання допомоги при пораненнях голови та iнших травмах.

Присутнi широ подякували Iллi СЛЮСАРЕНКУ за проведенi заняття, отриманi практичнi навички i висловили сподiвання на органiзацiю подiбних зустрiчей у майбутньому!

_______________________________________________________

31 березня 2024 року в місті Києві в спортивному комплексі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулися змагання чемпіонату Києва з бадмінтону серед студентських команд закладів вищої освіти в рамках програми XIX літньої Універсіади міста Києва 2023-2024 рр. Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань було організовано Київським міським відділенням (філією) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

До складу збірної команди КНЛУ увійшли студенти факультету східної і слов’янської філології Гонтар Віктор  (капітан команди), Михайлова Юлія, Ваніна Єва, Стражевський Вадим під керівництвом професора кафедри психології і туризму, доктора історичних наук Володимира ВАСИЛЬЧУКА. Команда КНЛУ була нагороджена особистими дипломами за успіхи у змаганнях XIX літньої Універсіади міста Києва з бадмінтону.

_________________________________________________________

В лютому 2024 року в Київському національному лінгвістичному університеті розпочався цикл занять з тактичної медицини для здобувачів вищої освіти та працівників Університету. 21 лютого 2024 року в конференц-залі Університету (корпус 3) відбулося перше заняття на тему; «Тактична медицина в умовах війни», яке проводив представник Благодійної організації Благодійний фонд «Підтримай Третю штурмову» Ілля СЛЮСАРЕНКО (позивний «Муромець»). Під час заняття присутні ознайомилися з алгоритмом надання допомоги пораненим згідно з медичним протоколом MARCH. Ілля СЛЮСАРЕНКО цікаво розповідав про реалії війни і підкреслював необхідність знати протокол надання першої медичної допомоги. На зустрічі були присутні науково-педагогічні працівники секції туризму кафедри психології і туризму (проф. Володимир ВАСИЛЬЧУК, доц. Максим ГЕДІН) та здобувачі вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація. Присутнім розповідали про склад аптечки бійця, демонстрували турнікети, пояснювали як правильно надавати медичну допомогу при пораненнях.

Здобувачі вищої освіти і працівники Університету подякували Іллі СЛЮСАРЕНКУ за цікаве та змістовне заняття і побажали перемоги українським воїнам у війні з підступним російським агресором.

____________________________________________________________

5 грудня 2023 року збірні команди студентів та науково-педагогічних працівників Київського національного лінгвістичного університету взяли участь у змаганнях «Печерський стрілець – 2023», організованих за підтримки Відділу молоді та спорту Печерської райдержадміністрації.

Здобувачі вищої освіти спеціальності Туризм і рекреація Давид Білоус та Данило Юр’єв під керівництвом професора Володимира Васильчука та доцента Максима Гедіна показали влучну стрільбу та були відзначені грамотами.

_________________________________________________________

В листопаді 2023 року науково-педагогічні працівники секції туризму активно долучилися до вшанування жертв Голодомору в Україні, влаштованого більшовицьким московським режимом у 30-их роках минулого століття. 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932 -1933 років в Україні», яким Голодомор визнаний геноцидом українського народу. Вже 32 країни світу офіційно підтвердили це визнання. В рамках заходів було проведено круглий стіл «Геноцид, голодомор, депортації як системна складова російської політики в Україні». З доповідями виступили здобувачі вищої освіти 1 і 2 курсу спеціальності 242 Туризм і рекреація.

Вшанування пам’яті жертв Голодомору є запобіжником повторення подібних трагедій у майбутньому. Увага до трагедії Голодомору формує нетерпимість громадян до проявів будь-якого масового насильства. Нині ми маємо можливість говорити та поширювати правду, аби цей злочин ніколи не повторився.

________________________________________________________________

7-8 листопада 2023 року в місті Києві на базі Міжрегіональної академії управління персоналом проводився Чемпіонат Києва з шахів серед студентських команд закладів вищої освіти в рамках програми XІХ Універсіади міста Києва 2023-2024 рр.

До складу команди КНЛУ увійшли студенти факультету туризму, бізнесу і психології ( Вовченко Максим, Прийомська Аліна, Спасіченко Іванна), факультету східної і слов’янської філології (Тимко Артем) та факультету освітніх технологій (Стрельченко Олександр) під керівництвом професора кафедри психології і туризму, доктора історичних наук Володимира ВАСИЛЬЧУКА.

За підсумками чемпіонату команда КНЛУ була відзначена дипломом Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

__________________________________________________________

2 жовтня 2023 р. в рамках програми заходів з відзначення 75-річчя Київського національного лінгвістичного університету в приміщені музею історії КНЛУ науково-педагогічні працівники кафедри психології і туризму Володимир ВАСИЛЬЧУК та Максим ГЕДІН провели круглий стіл на тему «Туристичні маршрути в умовах воєного стану». З доповідями виступили здобувачі вищої освіти Діана БОГДАН, Іванна СПАСІЧЕНКО, Тетяна МЕЛЬНИК, Дмитро КОВАЛЬЧУК, Данило ЮР’ЄВ, Сергій МОРОКОВ, Аліна ПРИЙОМСЬКА, Каріна СТЕЦЕНКО. Під час виступів були розглянуті актуальні питання розвитку українських міст в умовах війни, вплив війни на розвиток туризму, шляхи якнайшвидшого подолання наслідків війни для українських областей, міст і сіл.

___________________________________________________

1 жовтня 2023 р. в Києві на честь Дня захисника і захисниць України відбувся фестиваль «Я – молодий патріот України» в Києві Деснянською райдержадміністрацією. В змаганнях на Центральній спортивній арені Деснянського району м.Києва під керівництвом професора Володимира ВАСИЛЬЧУКА взяла участь команда КНЛУ (здобувачі другого (магістерського) і першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Анастасія ХМАРІНА,, Антон ШАПОВАЛОВ, Діана БОГДАН, Іванна СПАСІЧЕНКО, Тетяна МЕЛЬНИК, Данило ЮР’ЄВ, Сергій МОРОКОВ, Давид БІЛОУС, Максим ВОВЧЕНКО). Здобувачі виявили неабиякий інтерес до змагань, приймали участь у всіх локаціях – стрільба, подолання лінії перешкод, канатна дорога, тактика, встановлення спортивної палатки, медична допомога та інше.

За активну участь у фестивалі здобувачі вищої освіти були нагороджені грамотами

_________________________________________________________

Здобувачі вищої освіти беруть активну участь у наукових дослідженнях і конкурсах. Зокрема, у 2022-2023 навчальному році здобувачі вищої освіти спеціальності 242 Туризм другого (магістерського) рівня вищої освіти Анастасія ХМАРІНА (науковий керівник – Ганна КУЧЕРЯВА) та Альона ЛАТЮК (науковий керівник – Володимир ВАСИЛЬЧУК) посіли високі місця на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт і були нагороджені відповідними дипломами.

_______________________________________________________

30 травня 2023 року в рамках заходів з нагоди 75-річчя КНЛУ відбувся круглий стіл «Становлення та перспективи розвитку спеціальності Туризм у КНЛУ». З вступним словом виступила декан факультету туризму, бізнесу і психології доц. Ганна Кучерява, яка акцентувала увагу на основних принципах підготовки фахівців спеціальності Туризм в КНЛУ . Професор кафедри психології і туризму Володимир Васильчук наголосив на важливості виховної та спортивної діяльності майбутніх фахівців, доцент кафедри психології і туризму Максим Гедін розповів історію становлення спеціальності Туризм в КНЛУ, доцент кафедри психології і туризму Віктор Зінченко акцентував увагу на важливості практичної підготовки майбутніх фахівців спеціальності Туризм.

Запрошені гості та здобувачі вищої освіти висловили свої пропозиції щодо удосконалення освітніх програм, посилення практичної складової підготовки бакалаврів і магістрів з туризму, удосконалення форм та методів навчання за спеціальністю.

Організатори круглого столу щоро дякують всім за активну участь у заході, дружню атмосферу та конструктивні пропозиції!

______________________________________________________________________

04 травня 2023 року для здобувачів вищої освіти спеціальності 242 туризм факультету туризму, бізнесу і психології КНЛУ в рамках дисципліни Туристична спадщина світових цивілізацій» відбулася відкрита лекція доцента кафедри психології і туризму, кандидата історичних наук Лебедєвої Ірини Миколаївни «Об’єкти Світової спадщини людства у країнах Латиноамериканської цивілізації та Африканського континенту». Під час відкритої лекції було розглянуто сутність Латиноамериканської цивілізації, здобувачі ознайомилися з її архітектурною спадщиною, а також регональними особливостями історико-культурного розвитку країн Африканського континенту. Окрему увагу було приділено ознайомленню здобувачів з об’єктами, які включені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

___________________________________________________________________________

03 травня 2023 року для здобувачів вищої освіти факультету туризму, бізнесу і психології КНЛУ в рамках дисципліни «Маркетинг у туризмі» відбулася відкрита лекція доцента кафедри психології і туризму, кандидата економічних наук Кучай Оксани Василівни «Маркетингова комунікаційна політика». Під час відкритої лекції було визначено суть і зміст маркетингової комунікаційної політики, а також проаналізовані основні засоби просування та основні складові процесу комунікації.

__________________________________________________________________

28 квітня 2023 року в рамках дисципліни ”Україна і Східний світ: історико-культурний контекст” відбулася відкрита лекція доцента кафедри психології і туризму, кандидата історичних наук Гедіна Максима Сергійовича на тему : ”Актуальні проблеми зовнішньополітичних відносин України з країнами Північно-Східної Азії” . Слухачами лекції були здобувачі вищої освіти факультетів туризму, бізнесу і психології, східної і слов’янської філології, германської філології і перекладу, романської філології і перекладу, педагогічного факультету романо-германської та української філології.

Пропонована тема лекції є особливо важливою сьогодні, оскільки провідні країни Північно-Східної Азії (Китай, Японія, Південна Корея та ін.) відіграють важливу роль в геополітичній структурі сучасного світу. Під час лекції були розглянуті історико-культурні зв’язки України з країнами регіону, а також проаналізовані важливі аспекти двосторонніх відносин України з Китаєм, Японією, Південною Кореєю та окреслені перспективи їх подальшого розвитку.

_______________________________________________________

27 квітня 2023 року відбулася відкрита лекція викладача кафедри психології і туризму, доцента Зінченка Віктора Анатолійовича. Лектор поділився своїми враженнями :

  1. Прекрасна можливість бути почутими своїми колегами.
  2. Ефективний елемент самоствердження і самовираження викладача.
  3. Можливість почути зауваження та побажання.
  4. Можливість правильно оцінити самого себе.
  5. Відкрита лекція нічим не відрізняється від інших, якщо Ви завжди відкриті перед слухачами

________________________________________________________

23 квітня 2023 року в місті Києві в спортивному комплексі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулися змагання чемпіонату Києва з бадмінтону серед студентських команд закладів вищої освіти в рамках програми XVIII літньої Універсіади міста Києва 2022-2023 рр. Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань було організовано Київським міським відділенням (філією) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.

До складу команди КНЛУ увійшли студенти факультету туризму, бізнесу і психології (Анікеєнко Софія, 1 курс, спеціальність 242 Туризм і рекреація) та факультету східної і слов’янської філології (Красильніков Михайло, Гонтар Віктор, Турчина Дар’я ) під керівництвом професора кафедри психології і туризму, доктора історичних наук Володимира ВАСИЛЬЧУКА.

_________________________________________________________________________________

12-14 квітня 2023 року в місті Києві в Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводився Чемпіонат Києва з шахів серед студентських команд закладів вищої освіти в рамках програми XVIII літньої Універсіади міста Києва 2022-2023 рр.

До складу команди КНЛУ увійшли студенти факульткету туризму, бізнесу і психології ( Хмаріна Анастасія, Миронов Андрій, Гетьман Ольга) та факультету східної і слов’янської філології (Красильніков Михайло, Гонтар Віктор) під кенрівництвом професора кафедри психології і туризму, доктора історичних наук Володимира ВАСИЛЬЧУКА.

За підсумками чемпіонату команда КНЛУ була відзначена подякою Ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка проф. Володимира БУГРОВА та дипломом Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

_________________________________________________________________________________

21 березня 2023 року на базі Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за сприяння Державного агентства розвитку туризму відбувся Міжнародний туристичний форум «Туризм в Україні: виклики та відновлення». У заході взяли участь декан факультету туризму, бізнесу і психології Ганна КУЧЕРЯВА, доцент кафедри психології і туризму, к. е. н. Оксана КУЧАЙ, доцент кафедри психології і туризму, к. і. н. Максим ГЕДІН та здобувачі вищої освіти спеціальності 242 Туризм факультету туризму, бізнесу і психології.

          Форум був присвячений обговоренню наслідків військової агресії росії для розвитку туризму, розгляду міжнародного досвіду відбудови туристичного сектору після збройних конфліктів та катастроф, шляхів відновлення туристичної інфраструктури. Учасники форуму підкреслили актуальність та важливість проведеного заходу для формування візії та стратегії повоєнного відновлення українського туризму та визначення місця України у майбутньому світовому туристичному просторі.


Тези учасників форуму будуть надруковані у науковому збірнику

_________________________________________________________________________________

20 лютого 2023 р. відбувся круглий стіл присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні, організований секцією туризму кафедри психології і туризму. У проведенні круглого столу взяли участь декан факультету туризму, бізнесу і психології Кучерява Г.О., науково-педагогічні працівники кафедри психології і туризму д.і.н., проф. Васильчук В.М., к.і.н., доц. Гедін М.С., к.і.н., Зінченко В.А., к.і.н., доц. Лебедєва І.М., к.е.н. Кучай О.В. З інформативними доповідями, присвяченими відзначенню цієї пам’ятної дати новітньої української історії виступили здобувачі вищої освіти спеціальності Туризм.

_________________________________________________________________________________

16 листопада 2022 р. відбувся круглий стіл на тему: Українське студентство під час війни: історія і сучасність, присвячений Міжнародному дню студента. У підготовці та проведенні круглого столу взяли участь декан факультету туризму, бізнесу і психології Кучерява Г.О., а також науково-педагогічні працівники кафедри психології і туризму д.і.н., проф. Васильчук В.М., к.і.н., доц. Гедін М.С., к.і.н., доц. Лебедєва І.М., к.і.н., Зінченко В.А., к.е.н. Кучай О.В., здобувач вищої освіти другого (магістерського) рівня Бутко Олександр.

Під час засідання круглого столу здобувачі вищої освіти спеціальності Туризм Дмитро Коваленко, Анастасія Сисак, Володимир Шалай представили свої доповіді, присвячені різним аспектам студентського життя і навчання в умовах війни в різні періоди історії.

Крім того, з нагоди Міжнародного дня студента, за високі досягнення та відмінне навчання в науковій, творчій і суспільній діяльності здобувачі вищої освіти отримали подяки! Вітаємо наших здобувачів!

_________________________________________________________________________________

05.10.2022 у конференц-залі 3 корпусу Університету відбулося надзвичайно цікаве інтерактивне заняття з тактичної медицини для студентів та співробітників факультету східної і слов’янської філології та факультету туризму, бізнесу і психології на тему: “Парамедицина: особливості надання першої медичної допомоги за американським протоколом CABC”, проведене ветеранами військових підрозділів АЗОВ – Андрієм РЕКУНОМ, координатором благодійного фонду Support AZOV, головою благодійного фонду «Захист України», молодшим сержантом військового підрозділу АЗОВ-Київ та Валентином Литвяком, (позивний – Кадет), учасником бойових дій з 2014 р., ветераном військового підрозділу АЗОВ-Київ, командиром відділення штурмового підрозділу важкої піхоти. Неформальне спілкування зі студентами, інформаційно насичені виступи, сучасні форми інтерактивного тренінгу від азовців з цікавістю були сприйняті молоддю. Знайшлось чимало охочих здобути навички накладання турнікетів, організації евакуації поранених з поля бою. Хлопці й дівчата із задоволенням приміряли на себе важку військову амуніцію, намагалися розв’язати важкі завдання, сформульовані для них тренерами-азовцями. При цьому усі учасники багато жартували, підбадьорювали один одного.

Після завершення заняття студенти не поспішали покидати аудиторію. Ще довго вони розмовляли з азовцями, просили зробити фотографії, встигли, навіть, задонатити на користь родин бійців АЗОВУ.

Організатори зустрічі – д.і.н., проф. Васильчук В.М. та голова первинної профспілкової організації КНЛУ Комова О.С. щиро подякували азовцям за цікаве й змістовне заняття й висловили сподівання на продовження співпраці з ними.

____________________________________________________________________________

ТУРИЗМ І ВІЙНА
   Незвичне поєднання цих слів — стало темою психолого – туристичного форуму , що відбувся в он-лайн та оф-лайн форматі на факультеті  туризму , бізнесу і психології , напередодні Всесвітнього дня туризму та Дня туризму України.  Святкування не на часі , але і не згадати про цю подію туризмознавцям було б нелогічно.  Формат форуму виявився вдалою формою висловитися із зазначених в його темі питань , в тому числі під час підготовки до міжнародної науково-практичної конференції “Війна та туризм”.  Виступи на форумі завідувача кафедри психології і туризму академіка Бондаренко О.Ф., професора Васильчука В М., доцентів Зінченко В.А., Кучай О.В., Гедіна М.С. вдало доповнилися студентами -магістрами Каріною Кенц , Аміною Саідахмедовою , Яною Даругою , Лілією Вівчарик та першокурсницею Вдадиславою Устіновою.  Щиро завдячуємо музею історії Університету , в особі директора Комової О.С. за можливість проведення форуму в його стінах.  Усіх студентів і викладачів факультету туризму , бізнесу і психології вітаємо з Днем туризму !

                     

ЗВЕРНЕННЯ          ПСИХОЛОГО-ТУРИСТИЧНОГО          ФОРУМУ     “ТУРИЗМ І ВІЙНА”          ДО ОРГАНІЗАТОРІВ І УЧАСНИКІВ            МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО –          ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ                  ” ВІЙНА ТА ТУРИЗМ “
    Одноіменний форум Київського національного лінгвістичного університету щиро вітає організаторів і учасників міжнародної науково-практичної конференції “Війна та туризм”та бажає плідної роботи.    Глибоко переконані , що зазначена тематична спрямованість – це найактуальніше для туристичної галузі в даний час .    Все це потребує глибокого , в тому числі , наукового осмислення.    Бажаємо пошуку креативних рішень та вироблення по-справжньому ефективних науково – практичних рекомендацій для туристичного бізнесу , що стане нашим вкладом у Перемогу та подальшій популяризації туризму в Україні.

______________________________________________________________________________

17 листопада 2021 р. з нагоди Міжнародного дня студента за ініціативи студентської ради факультету туризму, бізнесу і психології (голова студради  Марта Білоус) був проведений цікавий факультетський захід – презентація студентських проєктів «Моя професія у майбутньому». Здобувачі І та ІІ курсів виступили із змістовними доповідями та розповіли про особливості навчання за обраною спеціальністю та перспективи подальшого професійного зростання.

Спеціальність 242 Туризм представляли Мар’яна Мартинюк та Анна Місюра, здобувачки ІІ курсу групи Т01-20.

Учасники заходу підтримали ініціативу голови студради Марти Білоус щодо подальшої спільної діяльності та реалізації проєктів за участі представників усіх спеціальностей факультету.

________________________________________________________________________________

16 листопада 2021 року напередодні Міжнародного дня студента здобувачі І курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 242 Туризм, освітньої програми Туристичне обслуговування під керівництвом к.геогр.н., доц. Кучерявої Г. О. здійснили віртуальну подорож «День студента у різних країнах світу. Подорожуємо разом!».

Здобувачі розповіли, як відбувається святкування Дня студента в США, в країнах Європи та в Україні, свої доповіді супроводили яскравими та інформативними відео-презентаціями. Під час спільного обговорення висловили свої побажання щодо організації навчального процесу в Університеті та поділилися очікуваннями від студентського життя.

 Наприкінці заходу учасники тепло привітали один одного з прийдешнім святом – Міжнародним днем студента.

_________________________________________________________________________________

Здобувачі вищої освіти спеціальності Туризм під керівництвом науково-педагогічних працівників приймають активну участь в Олімпіадах.

В березні 2021 р. науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки, психології та туризму взяли участь у міжнародному онлайн-форумі, присвяченому актуальним проблемам розвитку туризму.

25 червня 2021 року кандидат географічних наук, доцент, доцент кафедри психології, педагогіки і туризму Ганна КУЧЕРЯВА взяла участь у літньому онлайн семінарі з суспільної географії, що організований Асоціацією географів-суспільників та Київським відділом Українського географічного товариства. У роботі семінару взяли участь близько 50 представників з понад 20 закладів вищої освіти та наукових установ України.

         Під час семінару учасники активно долучилися до обговорення наукової доповіді на тему: «Київський метрополісний регіон: просторові та функціональні особливості розвитку», яку представили доктор географічних наук, старший науковий співробітник, завідувач сектору територіальної організації суспільства Інституту географії НАН України Григорій ПІДГРУШНИЙ та кандидат географічних наук, доцент, доцент кафедри економічної та соціальної географії Київського національного університету імені Тараса Шевченка Наталія ПРОВОТАР.

Наукова доповідь викликала зацікавленість серед присутніх і жваву дискусію.